На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника зафіксували рідкісне стадо благородних оленів, яке налічує рекордні 23 особини.
Про це стало
Для збору даних фахівці використовують метод непрямого обліку — за залишеними екскрементами. Оскільки копитні залишають фекалії до 20 разів на добу, це дозволяє точно визначити не лише кількість тварин, а й маршрути їхнього пересування.
Окрім того, вчені застосовують методи візуального спостереження. Найчастіше тварин помічають із транспортного засобу — побачивши машину, олені зупиняються, насторожено спостерігають, а потім зникають у заростях. Іноді для спостереження за копитними доводиться маскуватися в природному середовищі.
Аналіз зібраних даних також засвідчив, що в заповіднику зросло навантаження на пасовища. Як наслідок — зменшення запасів сухої трав’яної маси, що, в свою чергу, позитивно впливає на біорізноманіття та знижує ризики виникнення масштабних пожеж. Водночас скупчення сухої рослинності найчастіше формують види, які не входять до раціону копитних, зокрема куничник та осока.

Працівники заповідника зауважують і збільшення чисельності червонокнижних коней Пржевальського та благородного оленя. Саме останній вид продемонстрував рекордне зростання — виявлене стадо з 23 особин є найбільшим за весь час спостережень у заповіднику.
Дорослі благородні олені сягають 1,2 м у висоту, а їхнє забарвлення змінюється залежно від пори року. Характерною рисою самців є довгі, симетрично розгалужені роги.
За класифікацією Міжнародного союзу охорони природи, благородний олень належить до видів, що викликають найменше занепокоєння. Утім, близько 20 його підвидів перебувають під загрозою зникнення через полювання та втрату природного середовища.
Натомість у заповіднику зафіксовано скорочення чисельності лося європейського. Ймовірною причиною цього вважається обмеження сезонної міграції через білоруський кордон.
«Загалом, результати весняних обліків та спостережень свідчать про позитивну динаміку: чисельність окремих видів зростає, ареали розширюються, а пасовища активно використовуються», — підсумували у Чорнобильському заповіднику.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у