У «Дії» може з'явитись оформлення іпотеки для трьох категорій населення

Михайло Федоров, віцепремʼєр-міністр — міністр цифрової трансформації в інтервʼю «Бабелю» повідомив, що Мінцифри зараз працює над цифровою іпотекою для військових, медиків та вчителів.

«От уявіть, ви хочете купити квартиру в іпотеку, заходите в «Дію», натискаєте «отримати іпотеку» ― і формується ваша заявка в банк, а можна кілька. Після того вони вам надсилають відповідь про умови та відсотки. І немає дзвінків, принижень, запитань про те, скільки ви заробляєте. Думаю, запустимо наприкінці жовтня, і для нас це буде технологічна революція», ― розповідає він.

Іпотека під 3% 

З 1 жовтня 2022 року програма «Доступна іпотека» стала доступною для чотирьох категорій громадян: військовослужбовці за контрактом та працівники сектора безпеки та оборони, медики, вчителі та педагогічні працівники й науковці.

Ставка за іпотекою для цих категорій людей становитиме 3%. Термін іпотеки — до 20 років. Мінімальний початковий внесок становитиме 20% від вартості житла.

15 лютого 2021 року Кабінет міністрів спростив умови для позичальників за програмою пільгового іпотечного кредитуванняКабмін спростив умови для претендентів на пільгову іпотеку під 7%.

А 28 квітня Кабмін затвердив порядок розподілу пільгової іпотеки для переселенців під 3% річних — осіб, які отримають кредит, відбиратиме генератор випадкових чисел.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Мінекономіки розповіли деталі програми пільгової іпотеки під 3%