У фракції «Голос» змінили керівника. Партія заявляє про «рейдерське захоплення»
УНІАН

У п’ятницю, 17 грудня, Олександр Корнієнко, віцеспікер парламенту, повідомив, що у фракції «Голос» змінюється керівник. Політична сила заявила про рейдерське захоплення.

Новою головою фракції замість Ярослава Железняка стала Олександра Устінова, член об’єднання «Справедливість», яке в червні утворила частина депутатів «Голосу». Її заступницею обрали Юлію Клименко.

На своїй сторінці у Facebook Устінова написала, що роль керівника об‘єднання виконувала останні чотири місяці.

Нардеп пообіцяла, що винесе на обговорення фракції обрання нового керівника. Також Устінова планує затвердити «демократичне положення, яке не дасть можливості зловживати владою жодному керівнику».

Реакція партії «Голос» на обрання нового керівника фракції

Після призначення Олександри Устінової на сайті партії з’явилася заява «про рейдерське захоплення фракції за прямого втручання Офісу президента».

У ній стверджують, що представники групи «Справедливість» разом з ОП нібито хочуть знищити фракцію та на її основі будувати новий політичний проєкт.

«Сьогодні невідомі особи звернулися до ОАСКу для анулювання положення про фракцію політичної партії «Голос» і вже через дві (!) години отримали ухвалу про забезпечення позову, що протиправно призупинило чинність положення про фракцію», — пишуть на сайті «Голосу».

У партії заявляють, що всю провину покладають на Офіс президента та колишніх членів партії, об’єднання «Справедливість».

Кіра Рудик, голова партії «Голос», написала, що призначення Устінової головою фракції — «це політичний обмін голосування «Справедливості» за відставку Разумкова, за законопроєкт про олігархів, за бюджет, за мовчання по вагнерівцях і офшорах, ДТП та інших гучних справах».

Ярослав Железняк, колишній голова фракції, заявив, що Корнієнко порушив закон з новими призначеннями і він «даватиме бій».

Як пише «УП», нардеп Ольга Стефанішина пояснила, що Устінову вибрали головою фракції 11 голосами ще у вересні, але Железняк «зловживав положеннями фракції».

Давайте вже після свят. Які закони Верховна Рада не встигла ухвалити у 2021 році, хоча цього дуже хотіли в Офісі президента