У Франції почнеться суд над Саркозі за підозрою у корупції. Це вже четверта справа щодо нього
Getty Images

У Парижі в понеділок починається суд над колишнім президентом Франції Ніколя Саркозі, якого звинувачують у корупції та зловживанні впливом.

Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на BFMTV.

65-річного Саркозі звинувачують в тому, що він нібито намагався підкупити суддю в обмін на інформацію про розслідування фінансування його партії.

Разом із Саркозі у справі проходить його адвокат Тьєррі Герцог та колишній суддя Жільбер Азібер.

Колишній президент відкидає всі звинувачення і обіцяє бути «войовничим» перед Паризьким кримінальним судом. Судовий розгляд запланований до 10 грудня, але ці плани можуть скоригувати через коронавірус. 73-річний Азібер вже попросив відкласти слухання з медичних причин.

Саркозі, який очолював Францію з 2007 по 2012 роки, стане першим експрезидентом у сучасній історії країни, який з’явиться на лаві підсудних.

До нього судили лише одного колишнього президента Жака Ширака — і засудили у 2011 році — за фіктивне працевлаштування в Парижі, але він ніколи не виступав перед суддями через стан здоров'я.

Це вже четверта справа щодо Саркозі. 16 жовтня Саркозі висунули звинувачення в участі у «злочинній групі», у справі щодо підозри у фінансуванні його передвиборчої кампанії з Лівії у 2007 році.

Крім того, між 17 березня та 15 квітня 2021 року має відбутися судовий розгляд щодо нелегального фінансування виборчої кампанії 2012 року, у якій показники витрат нібито були занижені.

Франція призначить посланника для пояснення ідей Макрона мусульманським державам