У Грузії невідомі напали на опозиційних політиків та активістів — ЗМІ (фото)
Новости-Грузия

Увечері 8 травня у Тбілісі стались напади на щонайменше чотирьох опозиціонерів та активістів, які активно виступають проти ухвалення законопроєкту про «іноагентів».

Про це повідомляє «Новости-Грузия».

Представника партії Саакашвілі «Єдиний національний рух» Дмитрія Чикованіта група з пʼяти людей побиля біля його власного будинку.

Також нападів зазнали байкер Лаша Гвініанідзе, брат лідера партії «Гірчі – більше свободи», професор Гія Джапарідзе і заступник виконавчого директора грузинської філії Transparency International Гіоргі Оніані.

Невідомі напали на них у різних частинах міста. Усі постраждалі після нападу потребували медичної допомоги. МВС Грузії не коментувало ситуацію.

Крім того, з вівторка активістам телефонували з невідомих номерів і погрожували розправою, відомо про десятки таких випадків. У деяких випадках для залякування телефонували родичам.

Директорка Альянсу регіональних мовників Грузії Натіа Куправшвілі розповіла, що їй надійшло кілька дзвінків з погрозами вистежити її біля дому. Перший здійснили з нібито українського номера, наступні — з нібито німецьких.

Член партії «Гірчі» Борис Челе Куруа каже, що під час дзвінка назвали його адресу і пригрозили убивством. Схожі погрози отримав інший представник «Гірчі» Нікі Мосіашвілі.

Опозиційний телеканал Pirveli стверджує, що серію дзвінків організували через колцентри, контрольовані владою.

Представники керівної партії «Грузинська мрія» стверджують, що непричетні до цих випадків.

Законопроєкт про «іноземних агентів» у Грузії: що відомо

Законопроєкт про «іноземних агентів» зареєструвала в парламенті правляча партія «Грузинська мрія» 8 квітня 2024 року. Це друга спроба ухвалити закон — рік тому голосування скасували на тлі масштабних протестів і сутичок. Зараз голосування теж супроводжується протестами. 

17 квітня парламент Грузії затвердив у першому читанні спірний закон про «іноагентів», він же законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу».

1 травня грузинський парламент схвалив у другому читанні законопроєкт про «іноагентів» («Про прозорість іноземного впливу»). Документ підтримали 83 депутати зі 150, опозиція голосування бойкотувала.

Євросоюз попередив, що ухвалення цього закону може зупинити європейську інтеграцію Грузії. У грудні 2023 року країна отримала статус кандидата в члени ЄС.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У грузинському парламенті побилися депутати через скандальний законопроєкт (відео)