У херсонській лікарні підробляли медичні картки дітей, що врятувати їх від депортації
Unsplash

Медичний персонал дитячої обласної лікарні в Херсоні під час окупації врятував 11 немовлят від вивезення на територію росії.

Про це повідомляє AP.

Лікарі розповіли журналістам, що свідомо фальсифікували медичні картки дітей-сиріт, приписуючи їм різноманітні хвороби.

«Ми свідомо написали неправдиву інформацію про те, що діти хворі і їх не можна транспортувати. Ми боялись, що росіяни дізнаються, але вирішили врятувати дітей будь-якою ціною», — сказала Ольга Пілярська, завідувачка реанімаційним відділенням.

Лікарі вписали в картки дітей різні діагнози, зокрема, легеневу кровотечу, неконтрольовані судоми та інші. Завдяки цьому 11 покинутих дітей уникли потрапляння в сиротинець, звідки їх могли вивезти росіяни. 

Тим часом у селі Степанівка в околицях Херсона місцевий житель Володимир Сагайдак, директор центру соціально-психологічної реабілітації, також підробляв документи, аби сховати 52 сиріт. Частину з них чоловік передав під опіку своїх співробітників, інших перевіз до далеких родичів, ще частина залишилась із ним. 

При цьому тисячі українських дітей все ж опинились на території окупантів. Росія планує передати їх у сім'ї своїх громадян для примусового всиновлення. Відомо, що в рф депортованим українцям розповідають, що вони не потрібні власним батькам та використовують для пропаганди.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Мер Енергодара закликав батьків не дозволяти відправляти дітей в рф