404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У Каталонії ексглава поліції звільнений від звинувачення у невдалому проголошенні незалежності регіону
Catalan News

Колишній керівник регіональної поліції Каталонії був звільнений від звинувачень у невдалому оголошенні незалежності три роки тому.

Як повідомляє британське видання The Guardian, найвищий кримінальний суд Іспанії не виявив доказів заколоту чи непокори владі.

Хосе Ллуїсу Траперо, який обіймав посаду начальника Mossos d’Esquadra, доки його не звільнив центральний уряд у жовтні 2017 року, загрожувало до 10 років в’язниці, якби його засудили за змову з регіональним «урядом» Карлеса Пучдемонта.

Також у національному суді Аудієнсії розглядали діяльність Пере Солера, колишнього директора регіональної поліції, Сезара Пуїга, колишнього чиновника Міністерства внутрішніх справ Каталонії, та Терезу Лаплану, старшого офіцера Моссосу.

Прокурори стверджували, що четверо обвинувачених «були ключовими гравцями, які перешкоджали або серйозно ускладнювали виконання судових наказів з метою виконання плану сецесіонізму».

Всі четверо були виправдані в середу вранці після того, як судді не знайшли доказів того, що вони стали на бік регіонального уряду Пучдемонта. Цей діяч намагався відокремитися від Іспанії через незаконий референдум й проголошення незалежності в односторонньому порядку.

Судовий процес був зосереджений на нібито неможливості для регіональної поліції зупинити проведення референдуму 1 жовтня 2017 року та на інциденті на два тижні раніше. Тоді учасники акції протесту за незалежність затримали національну поліцію всередині будівлі в Барселоні та пошкодили їхні транспортні засоби.

Судді зазначили, що прокурори не довели, що четверо «намагалися перешкодити або ускладнити виконання рішень» різних судів, які винесли рішення проти заявки на незалежність. Також, додали вони, обвинувачені «не були в змові з керівниками руху за незалежності і не підтримали їх дії пасивністю з боку регіональної поліції».

Траперо, який за кілька тижнів до референдуму отримав позитивні відгуки за відповідь його підрозділу на терористичні атаки в Барселоні та Камбрільсі, відкинув звинувачення в тому, що він та його офіцери не діяли.

«Я не можу прийняти цю ідею пасивності», — сказав він у суді в січні. І додав:  «Ви не можете зробити висновок, що ми нічого не хотіли робити. Було багато сценаріїв. Можливо, з більшою кількістю офіцерів та плануванням ми могли б зробити все інакше, але нечесно припускати, що ми діяли лише як посередники, бо це неправда».

Виправдувальний вирок суд виніс майже через рік після того, як рішення Верховного Суду Іспанії про ув’язнення дев’ятьох каталонських лідерів сепаратистів за їх роль у невдалій спробі відокремлення викликало гнівні протести та жорстокі сутички з поліцією.

Наступник Пучдемонта, Кім Торра, привітав виправдання, але зазначив, що рішення суду підкреслює «несправедливі» покарання, призначені дев'яти ув'язненим лідерам.

Торра пішов з посади президента Каталонії минулого місяця після того, як Верховний Суд залишив у силі вирок нижчого суду. Тобто політика визнали винним у непокорі за вивішування символів незалежності на громадських будівлях під час минулорічної загальної виборчої кампанії.

Роджер Торрент, спікер регіонального парламенту та ще один прихильник каталонської незалежності, також назвав рішення суду «дуже доброю новиною», але додав, що це «ще одна демонстрація величезної несправедливості, здійсненої Верховним Судом».

 

В Євросоюзі вперше високопосадовцем стала трансгендер