У Києві нацгвардієць збирав для ФСБ дані про столичні ТЕЦ — СБУ

Служба безпеки затримала у Києві агента ФСБ, який готував нові удари рф по столичних ТЕЦ.

Зрадником виявився контрактник однієї з військових частин Національної гвардії. ФСБ завербувала його на початку року за допомогою свого резидента (керівника агентурної групи) — колишнього нацгвардіця, який звільнився зі служби за станом здоров’я, виїхав до однієї з європейських країн та почав працювати на росіян.

Він давав вказівки своєму агенту у Києві. Зокрема, попросив збирати геолокації теплових електростанцій у столиці. Ворога цікавили відомості щодо технічного стану енергооб’єктів та рівня їхнього захисту підрозділами Сил оборони.

Усю отриману інформацію зрадник направляв резиденту через месенджер у вигляді фотографій з описом системи охорони.

За кожне виконане завдання обидва фігуранти отримували від свого «куратора» з фсб від $100 до $1000. Сума залежала від складності проведеної «роботи» і важливості здобутої інформації.

Співробітники СБУ затримали російського агента у результаті багатоетапної спецоперації під час виконання ним ворожого завдання. Обом фігурантам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).

Затриманий агент фсб перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

СБУ затримала росіянку, яка коригувала удари по Сумах 7 вересня