У Києві не зможуть щепити вакциною Pfizer усіх охочих попри обіцянку МОЗ. Не вистачить вакцин — координатор
Pixabay

У Києві наразі немає достатньої кількості доз вакцини Pfizer, щоб зробити щеплення всім охочим у центрах масової вакцинації. Хоча 12 липня у МОЗ запевнили, що Pfizer став доступним для всіх українців, які хочуть щепитися в одному із центрів вакцинації.

Про це повідомив Василь Животенюк, координатор вакцинації в Києві.

Поки що нею продовжать вакцинувати літніх людей, освітян, соціальних і медичних працівників, співробітників органів центральної влади та органів місцевого самоврядування, яких не щепили раніше.

Животенюк зазначив, що Міністерство охорони здоров'я хоч і намагається поширити вакцинацію на якомога більше українців, але достатньої кількості препаратів для цього не виділяє.

За його словами, коли уряд розпочав щеплення препаратом Pfizer колективів компаній, необхідних доз для цього не виділив. Тому це довелося робити вакцинами, які були призначені для другого щеплення людей із попередніх етапів, оскільки частину з них не використали.

Він зазначив, що зараз у Києві є 28 тис. доз вакцини Pfizer для першого щеплення та 97 тис. доз для щеплення тих, хто вже отримав першу дозу.

Животенюк додав, що у МОЗ пропонують використати наявні залишки для вакцинації охочих, а для вакцинації другою дозою тих, хто вже отримав щеплення, пропонують використати партію, яка має прилетіти в Україні у липні. Однак чи точно відбудеться така поставка, посадовець не знає.

Pfizer у серпні почне випробовування покращеної вакцини проти штаму «Дельта»