У Києві тестуватимуть сирену для оповіщення населення у разі вторгнення Росії

У Києві найближчими тижнями планують протестувати систему сповіщення громадян, щоб вони були готові до можливого вторгнення.

Про це в інтерв'ю заявив Андрій Крищенко, заступник голови Київської міської державної адміністрації, повідомляє Бабель.

«З наступного тижня ми розпочнемо інформаційну кампанію, щоб люди не лякалися, коли їх почують. А за кілька тижнів уже включатимемо сирени і будемо проводити навчання, щоб люди без паніки розуміли, що робити», — сказав Крищенко.

За його словами, останнім часом ці сирени тестують постійно, але без звуку.

Він також зазначив, що це буде основна система сповіщення громадян, оскільки вона може діяти без світла і без стільникового звʼязку — тобто у критичних умовах.

Крищенко повідомив, що на практиці підготовку до евакуації відпрацьовувати не будуть.

«У разі потреби евакуація буде. У нас опрацьований план, прописано, як її проводити, місця збору тощо. Але на практиці ми евакуацію відпрацьовувати не будемо», — розповів Крищенко.

Він також додав, що на сайті Держслужби з надзвичайних ситуацій розписано весь алгоритм дії для населенняА мапу бомбосховищ столиці можна подивитись тут.

Ким повинні стати «Сили спротиву»? Партизанами у тилу ворога чи дружинниками на територіях, що зазнали російського удару?