У Києві в магазинах військового спорядження продавали гуманітарку для Нацгвардії — СБУ (фото)

СБУ повідомила про ліквідацію у Києві масштабної схеми розкрадання захисного спорядження для Національної гвардії.

Мова йде про майже 2 тис. пластин для бронежилетів, шоломів та іншої військової амуніції на загальну суму понад 8 млн грн. Також під час обшуків вилучено 120 тис. підготовлених до збуту незареєстрованих набоїв до вогнепальної зброї.

За даними спецслужби, керівник спеціалізованої мережі магазинів з продажу військового спорядження та директор столичної комерційної структури завезли з-за кордону велику партію спорядження. Амуніцію оформили як гуманітарну допомогу для одного з підрозділів Національної гвардії.

У Київській міській прокуратурі уточнили, що це надало їм можливість уникнути проходження митних формальностей та сплати митних платежів до державного бюджету.

У подальшому підозрювані відмовились передавати майно на потреби військовій частини. Натомість вони наполягали на передачі гуманітарної допомоги виключно на платній основі за роздрібною ціною шляхом укладення договорів купівлі-продажу.

А потім ввезені бронепластини та шоломи взагалі виставили на продаж через мережу своїх магазинів.

шолом

бронеплита

Правоохоронці не називають імен, але за даними джерел УП йдеться про Воєнторг «ДіСІ».

Наразі організаторам схеми повідомлено про підозру у вчиненні злочину і вирішується питання про обрання їм міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Вилучене спорядження в СБУ обіцяють передати військовим.

захисна амуніція

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Екіпірування солдата ЗСУ: що входить у кожен із трьох ешелонів