У Києві правоохоронці затримали чоловіка, який за завданням російських спецслужб готував убивство представника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрія Юсова.
Про це 8 червня повідомив Офіс генерального прокурора.
За даними слідства, російські спецслужби завербували 38-річного жителя столиці — колишнього військовослужбовця з бойовим досвідом і навичками ведення розвідувальної діяльності. За виконання замаху йому пообіцяли 100 тисяч доларів винагороди, з яких 10 тисяч доларів він отримав як аванс.

Слідство встановило, що мішенню мав стати заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.
Для підготовки злочину підозрюваний збирав інформацію про маршрути пересування посадовця, його розпорядок дня, місце проживання, транспортні засоби та особливості навколишньої інфраструктури.

Після цього чоловік почав шукати виконавця із навичками керування безпілотниками. За інформацією Національної поліції, замах планували здійснити за допомогою FPV-дрона.
Для конспірації учасники змови використовували будівельну термінологію. Зокрема, вбивство називали «стройкою» або «роботою», замовника — «прорабом», виконавця — «роботягою» чи «строїтелем», а зброю — «інструментом» або «цементом».

Правоохоронці затримали підозрюваного та вилучили мобільні телефони, GPS-трекер, автомобіль та інші речові докази.
Чоловіку повідомили про підозру у готуванні до умисного вбивства. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув’язнення.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.
