У Київській області планують збудувати квартал для маріупольців

У Білій Церкві Київської області планують збудувати квартал для внутрішньо переміщених маріупольців. Очікують, що 7 липня уряд ухвалить потрібні рішення для старту робіт. Проєкт планують реалізувати через 9 місяців.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба.

Проєкт передбачає будівництво трьох житлових комплексів на земельній ділянці площею близько 11 гектарів. Земля належить до комунальної власності. Фінансування здійснюватиметься коштом бюджету Маріупольської громади.

Загалом буде два типи житла — муніципальне орендне житло, що передаватимуть переселенцям на соціальних умовах через прозору систему розподілу, а також пільгову іпотеку — для тих маріупольців, які можуть придбати житло, але потребують підтримки держави.

«Вперше в Україні створюється модель, що дозволяє громадам мати власний житловий фонд і передавати квартири в оренду на соціальних умовах. Це житло, що залишається у власності громади та будується за типових проєктами. Орендна плата буде значно нижчою за ринкову, з урахуванням доходу родини та регіональних умов. Квартири одразу придатні для проживання: з меблями, технікою, базовим ремонтом», — каже Кулеба.

Військовослужбовці, ветерани, родини загиблих, багатодітні родини та люди з інвалідністю будуть пріоритетними на отримання житла.

«Біла Церква — це місто, що має всі передумови для інтеграції родин, які втратили дім через війну. Саме тому ми запускаємо там масштабний житловий проєкт для маріупольців», — заявив Кулеба.

Кулеба каже, що це проєкт має стати зразком нової житлової політики, яку можна буде масштабувати в інших регіонах. Зараз, за його словами, в Україні стартує експериментальний проєкт Мінрозвитку — створення Фонду муніципального орендного житла. Перші 10 громад, де його побудують оберуть через відкритий конкурс разом з ЄІБ до кінця серпня 2025 року.

Серед критерій відбору буде кількість зареєстрованих внутрішньопереміщених громадян, наявність земельних ділянок, містобудівної документації, інженерних мереж, а також готовність громад до співфінансування і залучення міжнародної допомоги. Проєкт також підтримує Європейський інвестиційний банк та Єврокомісія.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Міжнародному реєстрі збитків зʼявилася нова категорія про нежитлове майно: як отримати компенсацію