У Китаї побудують морський музей у вигляді хмар (фото)
SANAA

Японська архітектурна студія SANAA представила власний проєкт морського музею у китайському місті Шеньчжень. Будівля складатиметься з напівсфер, вкритих решітчастим дахом, пише Dezeen.

Морський музей Шеньчженя площею 100 тис. кв. м буде розтягнутою хмарною структурою, яка нібито виходить із моря. Будівля складатиметься з кількох низько розташованих куполів, вкритих решіткою з нержавіючої сталі. Непрозора скляна сфера закриватиме будівлю від природного світла.

SANAA

«Над кожною сферою розташована сітка з нержавіючої сталі з жалюзі, яка рятуватиме відвідувачів від жаркого субтропічного сонячного світла і поєднуватиметься з ландшафтом», — коментують автори проєкту.

Морський музей поділятиметься на три виставкові зони, розташовані навколо великого вестибюля, і декілька дворів. Перший поверх займе простір відкритого планування без колон. Тому там відвідувачі пересуватимуться безперешкодно.

/ SANAA

«Біла хмара «пливе» над морем і змінює свій зовнішній вигляд за різної погоди та часу. Низько розташована будівля заснована на поєднанні «океан-музей-парк», — стверджують SANAA.

Будівля взаємодіятиме з парком довкола, це поєднає музейну зону з природним ландшафтом.

/ SANAA

Проєкт SANAA переміг на міжнародному конкурсі, організованому в рамках ініціативи Shenzhen New Ten. Це загальноміський план, в рамках якого збудують десять нових культурних будівель.

50 тис. американців закликали у петиції Джил Байден відновити сад Білого дому