У Китаї розробили технологію виготовлення цукру з CO₂
Unsplash

Китайські вчені представили проривну концепцію: перетворення вуглекислого газу на їжу — зокрема, на звичайний білий цукор.

Це може кардинально змінити підхід до продовольчої безпеки у світі, де зростає населення й поглиблюються наслідки кліматичної кризи.

Про це повідомляє Interesting Engineering.

Науковці з Тяньцзіньського інституту промислової біотехнології використали ферментну систему для того, щоб синтезувати цукор не з рослин, а з метанолу — речовини, яку можна отримати зі звичайного CO₂ або промислових відходів.

«Це шлях до виробництва їжі без полів і рослин. Суть полягає у створенні вуглеводів з хімічних речовин. Фактично, ми переводимо вуглецеві викиди у харчові продукти», — йдеться у заяві дослідників.

Система може генерувати не лише цукрозу (звичайний цукор), а й інші вуглеводи, зокрема фруктозу, крохмаль та медичні полімери. Це відкриває новий напрямок у виробництві харчів та медикаментів без прив’язки до сільського господарства.

У майбутньому така технологія може вирішити одразу дві глобальні проблеми:

  • накопичення CO₂ у атмосфері,
  • дефіцит їжі через зміну клімату та обмежені ресурси.

Дослідники визнали, що до промислового масштабування ще далеко. Але концепція вже довела свою ефективність: конверсія метанолу в цукор сягнула 86%, що є рекордним показником для подібних систем.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Китай пообіцяв «глибшу підтримку» рф після погроз Трампа ввести мита