У Китая вимагають забрати Олімпіаду 2022. І справа не в коронавірусі

Понад 160 правозахисних організацій зі всього світу підписали лист до Міжнародного олімпійського комітету (МОК) із закликом перенести зимові Олімпійські ігри 2022 року, що мають пройти в Пекіні, в іншу країну. І мотивами є зовсім не коронавірус, який, як прийнято вважати, поширився саме з Китаю, а місцева влада не доклала всіх можливих зусиль, щоб перешкодити його поширенню.

Правозахисники вказують на чисельні порушення прав людини з боку китайського уряду. Йдеться про його дії Сіньцзяні, Тибеті, Гонконгу та Внутрішній Монголії, повідомляє СNN.

«Репутація МОК була незмивно заплямована його помилковим переконанням, що Олімпійські ігри 2008 року в Пекіні будуть сприяти покращенню дотримання прав людини в Китаї. Насправді престиж проведення Олімпійських ігор просто стимулював дії китайського уряду. Ми просимо МОК виправити свої помилки і терміново продемонструвати, що він має політичну волю дотримуватися основних принципів Олімпійської хартії щодо людської гідності», — йдеться в листі.

У відповідь представники МОК заявили, що лишатимуться нейтральними в політичних питаннях. За їх переконанням, присудження Олімпійських ігор «не означає, що МОК погоджується з політичною структурою, соціальними обставинами або стандартами прав людини в країні».

В той же час прес-секретар міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь заявив, що такий лист намагається політизувати спорт, проти чого «твердо виступає» його країна.

У 2017 році МОК обіцяв, що додаватиме положення про права людини, боротьбу з корупцією та сталий розвиток до контрактів з олімпійськими містами, починаючи з Літніх Ігор 2024 року.