Вже зовсім скоро у небі можна буде спостерігати подію, яка трапляється раз на 70 років, — до Землі наблизиться унікальна крижана комета, яка через свій дивний вигляд отримала назву «Комета Диявола».
Як пише видання The Guardian, яскравість комети наростатиме від кінця березня і сягне максимуму в період з 8 до 21 квітня.
У цей період комету можна буде спостерігати у Північній півкулі. Тобто в Європі, зокрема в Україні, небесне тіло буде надяскраве у небі і його можна буде побачити неозброєним оком. Хоч вона і буде пролітати на відстані приблизно 232 млн км від Землі.
Водночас, за інформацією видання Space, комета 12P/Понса-Брукса наблизиться до Землі на максимальну відстань 2 червня 2024 року після того, як облетить Сонце наприкінці квітня.
«Комета Диявола»: що про неї відомо
Офіційна ж назва цього небесного тіла — 12P/Понс-Брукса (12P-Pons-Brooks). Другу страшну назву вона отримала через свій вигляд, а точніше через форму своєї коми, коли вона розділяється, спостерігачу здається ніби з'являються «роги».
Астроном Річард Майлз розповів, що незвичайна форма коми комети, імовірно, пов'язана з неправильною формою ядра. Ядро оточене нечіткою хмарою газу, котру називають комою, що витікає з надр комети.
Фанати «Зоряних воєн» називають цю комету «Тисячолітнім соколом» — космічним кораблем Хана Соло та Чубакки.
Крижане тіло є кометою типу Галлея. Комета завершує свій оберт по орбіті раз на 71,3 року. За даними Британської астрономічної асоціації, вона вважається однією з приблизно 20 інших комет з наявним крижаним вулканом. Крім того, 12P, завширшки 17 км, удвічі більша за гору Еверест.
Комета має тверде ядро, імовірний діаметр якого становить 30 км, вона заповнена сумішшю льоду, пилу й газу, відомою як кріомагма. Коли сонячна радіація нагріває нутрощі комети, тиск зростає, і комета викидає лід і газ у космос через великі тріщини в оболонці ядра.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.