404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Британський спецназ узяв штурмом захоплений танкер у Ла-Манші
Isle of Wight Radio

Підрозділ військово-морського спецназу Великобританії штурмував нафтовий танкер в протоці Ла-Манш через захоплення корабля.

Про це повідомляє ВВС.

Операцію провели в неділю ввечері на борту зареєстрованого в Ліберії корабля Nave Andromeda, що належить грецькій компанії.

За попередніми даними, сім безквиткових пасажирів виявили агресію, після чого екіпаж подав сигнал лиха.

Міністр оборони Бен Уоллес і міністр внутрішніх справ Пріті Патель дозволили бійцям піднятися на борт корабля «для захисту життя і забезпечення безпеки корабля, який, імовірно, був захоплений», — заявило Міністерство оборони.

«Збройні сили встановили контроль над кораблем, і сім осіб були затримані», — сказали в міністерстві.

За неофіційними даними, вся операція зайняла дев'ять хвилин. Всі 22 члени екіпажу, замкнені в одному з приміщень корабля, нині в безпеці.

«Сім безквиткових пасажирів — імовірно, нігерійці, які шукають притулку у Британії — були затримані й передані поліції Гемпшира», — повідомило ВВС.

Раніше поліція південного графства Гемпшир заявила, як повідомляє DW, що пасажири  «усно погрожували екіпажу», але «ніхто не постраждав».

Танкер прямував на нафтопереробний завод поблизу Саутгемптона. 228-метровий корабель вийшов 6 жовтня з Лагосу, Нігерія, й перевозив 42000 тонн сирої нафти. Очікувалося, що він пристане в південноанглійському порту Саутгемптон у неділю вранці.

Коли він наблизився до місця призначення на схід від острова Уайт в неділю вранці, команда повідомила, що сім безквиткових пасажирів на борту вдалися до насильства.

Юристи власників судна — грецької судноплавної компанії Navios — заявили, що екіпаж вже деякий час знав про безквиткових пасажирів на борту.

Побоювання за життя екіпажу виникли в 10:04 за Гринвічем, коли судно знаходилося в шести милях від берега, повідомила поліція. Навколо судна була створена закрита зона у три милі.

Боб Сілі, депутат, що представляє найближчий до судна округ Острів Уайт, заявив Sky News, що очікує, що інцидентом займуться морські контртерористичні сили.

Міністерство оборони назвало інцидент «підозрою на викрадення» і заявило, що міністр оборони Бен Уоллес і міністр внутрішніх справ Пріті Патель санкціонували операцію у відповідь на запит поліції.

Уоллес сказав: «В умовах темряви та погіршення погоди ми всі повинні бути вдячні нашим сміливим співробітникам. Завдяки їхнім зусиллям люди в безпеці сьогодні».

Патель у своєму Twitter заявила, що разом із загоном SBS команда водолазів Королівського флоту була розгорнута в одному з вертольотів Королівського флоту на випадок, якщо судно було заміновано, але цього не сталося.

Раніше, у грудні 2018 року, чотирьох безквиткових пасажирів з Нігерії та Ліберії затримали після нападу на контейнеровоз в гирлі Темзи.

 

На Одещині спустили на воду найбільшу в історії України баржу