У лідерах — Швеція. Єврокомісія розповіла, які країни ЄС найкраще економлять газ
Unsplash

Єврокомісія опублікувала дані про економію газу кожною країною ЄС у серпні та вересні. Про це пише Spiegel.

У липні орган презентував план 15%-ої економії газу, який склали з огляду на можливість відключення російських постачань. Після цього частина країн блоку значно скоротила споживання, але деякі держави його тільки збільшили.

За даними Єврокомісії найбільше газу в серпні-вересні заощадила Швеція — крана зменшила споживання більш ніж удвічі. Нідерланди використали на 28,9% і 32,2% газу менше у ці два місяці. Також у лідерах опинились країни Балтії, Люксембург, Румунія і Фінляндія.

Тим часом Німеччина у серпні використала на 28% менше газу, ніж у попередні роки. А вже у вересні показник впав до 7,4%, хоча експерти наголошують, що Німеччині потрібно економити 30% газу, щоб витримати зиму.

Деякі країни ЄС не лише не зменшили, а й збільшили споживання. Серед них Іспанія, Словаччина, Ірландія та Франція. Загалом Євросоюзу вдалось зменшити використання газу на 14% у серпні та на 15% у вересні.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Газпром» не виплатив «Нафтогазу» за транзит вже $200 млн — Вітренко