У лікарні Дніпра померла дитина через побічну реакцію на медпрепарати

У Міській багатопрофільній клінічній лікарні матері та дитини ім. М. Ф. Руднєва у місті Дніпро через побічну реакцію на медичні препарати, введені під час операції, помер 11-річний хлопчик та постраждали 11 пацієнтів, серед яких шестеро дітей.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Пацієнти отримали тяжку побічну реакцію на медичні препарати, які застосовувалися під час проведення оперативних втручань. Попередньо, йдеться про медпрепарати для внутрішньовенного наркозу. 

Постраждалих пацієнтів перевели до інших медичних закладів, де їм надається необхідна медична допомога. Станом на 12 червня відомо про 11 постраждалих, серед них — 5 дорослих та 6 дітей.

5 дорослих пацієнтів доправлено до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова. Стан двох з них оцінюється як важкий. За їхні життя продовжують боротися лікарі. 

У МОЗ додали, що на партію підозрюваних у побічній дії препаратів накладено карантин та вилучено з обігу в медзакладі. Також Держлікслужба проводить власне розслідування, за результатами якого прийматиме відповідні управлінські рішення. 

Медпрепарати лікарня закуповувала самостійно, а не отримувала через централізовані закупівлі. 

Прокуратура Дніпропетровщини вже відкрила провадження щодо неналежно виконання обов'язків медиками. За їх даними, у лікарні Дніпра провели операції 4 дорослим та 5 дітям віком від 3 до 17 років.

Наразі тривають слідчі дії, встановлюються всі обставини та причетність співробітників закладу.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В Україні вперше провели трансплантацію кісткового мозку дитині з остеопетрозом (фото)