У Львові та області лише 2,6% працівників шкіл вакцинувалися проти коронавірусу

З-понад 1100 шкіл на Львівщині лише 10% зможуть працювати в очному режимі, коли область перейде у «жовту» зону карантину.

Як поінформував під час пресбрифінгу  Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації.

За його словами, першу дозу вакцини отримало лише трохи більше, як 43% освітян на Львівщині.

Повністю пройшли курс вакцинації 35%. Відтак, з-понад 1100 шкіл на Львівщині лише 10% зможуть працювати в очному режимі.

«Ми не говоримо зараз про перехід на дистанційне навчання. Згідно з Постановою такі школи змушені будуть піти на вимушені канікули, тобто якість освіти буде падати», — зазначив головний медик області.

Аби освітній школи і надалі могли працювати у звичному форматі, потрібно, щоб вакцинувалося щонайменше 80% його працівників, у тому числі технічний персонал.

Водночас Чемерис констатує: попри те, що захворюваність на COVID-19 зростає, кількість вакцинованих протягом минулого тижня у порівнянні з попереднім, зменшилася.

«Вакцинація є справою добровільною. Немає юридичних підстав змусити когось вакцинуватися, тому ми активно комунікуємо з громадами і переконуємо, пояснюємо людям, що вакцинуватися потрібно», — зауважує Чемерис.

«Коли почнуть діяти карантинні обмеження і батьки не зможуть піти на роботу (тому що ми всі розуміємо, що дитину дошкільного віку чи молодшого шкільного віку не можна залишити саму вдома), у них виникнуть запитання, а що ж їм робити? Тож вакцинуйтеся!» — звернувся він до педагогів.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Олег Паска,  директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА, найбільш активно вакцинуються працівники освіти у Стрийському районі.

Там необхідного рівня вакцинації 80%+ досягло 22,3% шкіл. У Червоноградському — 21,4%, у Дрогобицькому — 20%, у Яворівському — 15,3%, у Золочівському — 14,4%, у Самбірському — 6,2%. А от у Львівському — найменше, лише 2,6%.

Раніше Chas News повідомляв, що Віктор Ляшко, очільник МОЗ заявив, що в Україні може з'явитися обов'язкова COVID-вакцинація для певних професій.

З 23 вересня Україна переходить у «жовту» карантинну зону. Для вакцинованих передбачені бонуси