У «Медзакупівлях» вимагають пеню за порушення строку постачання китайської COVID-вакцини
Getty Images

Державне підприємство «Медичні закупівлі України» вимагає нарахувати пеню постачальнику вакцини проти COVID-19 Sinovac.

Про це йдеться в заяві підприємства у Facebook.  

У «Медзакупівлях» кажуть, що першу партію препарату мали відправити не пізніше, ніж за 30 днів після його реєстрації в одній з визначених країн. 4 лютого вакцину зареєстрували в Китаї, тому перша партія мала надійти не пізніше 6 березня.

«Керуючись умовами договору, ДП «Медзакупівлі України» поінформувало ПрАТ «Лекхім» щодо порушення терміну поставки продукції та застосування пені за кожен день прострочення, починаючи з 6.03.2021 до моменту поставки продукції», — йдеться у повідомленні.

ДП вимагає пеню в 0,1% від ціни продукції за кожен день.

«Пеня нараховується протягом строку порушення виконання зобов’язань за договором, включаючи день виконання такого зобов’язання. За порушення строку поставки продукції понад 30 (тридцять) календарних днів постачальник додатково сплачує штраф у розмірі 7% від ціни продукції», — додали у держпідприємстві.

У «Медзакупівлях» нагадали, що за умовами договору, постачальник має не менш ніж за три робочі дні до дати поставки надати повний перелік документів про препарат.

«Станом на 24.03.2021 такий перелік документів не було надано. Отже, немає підстав для прийняття продукції. У разі отримання всіх необхідних документів, ДП готове перевірити і надати підтвердження/зауваження щодо них у межах строків, встановлених договором» , — підсумували у «Медзакупівлях».

Chas News повідомляв, що 25 березня в Україну з Китаю відправили першу партію вакцини CoronaVac.

Понад 70% українців вважають коронавірус штучним — опитування