У Міноборони відрапортували про бесіду з Магучіх щодо обіймів із росіянкою
Getty Images

У Міністерстві оборони відзвітували про пояснення, які надала легкоатлетка Ярослава Магучіх щодо спільних фото та обіймів із росіянкою Марією Ласіцкене на Олімпіаді в Токіо.

Обидві спортсменки у своїх країнах належать до армійських спортивних товариств. При усьому анахронізмі такої системи 19-річна Магучіх є молодшим лейтенантом ЗСУ, 28-річна Ласіцкене — капітаном Збройних сил РФ.

Після скандалу, що спалахнув, Ганна Маляр, заступниця міністра повідомила, що планує зустрітися з Магучіх після її повернення з Токіо і отримати пояснення.

12 серпня Магучіх прилетіла до Києва. І просто в аеропорту дала перший коментар щодо інциденту. А в п’ятницю, 13 серпня, Маляр відписала про їхню бесіду.

«Пояснення є: фото обіймів зі спортсменкою РОК — це наслідок емоцій. Ярослава знає, що в Україні триває російсько-українська війна, розуміє, що відбулося. Сумує з приводу того, як використали її фото в антиукраїнській пропаганді. Вона вважає за честь належати до лав військовослужбовців ЗСУ та вірна Україні», — написала Маляр у Facebook.

Далі заступниця міністра оборони зазначила, що принципи публічного спілкування у Збройних силах України визначає Доктрина публічного спілкування. А вона встановлює, що «організація та контроль результатів публічного спілкування покладається на безпосередніх керівників».

Тому, за словами службовця, в міністерстві тепер «проводиться робота з безпосереднім керівником» Ярослави Магучіх. 

«Недопрацювання буде усунуте, спортсмени-військовослужбовці у подальшому будуть належним чином ознайомлені з Доктриною публічного спілкування», — відрапортувала представниця Міноборони. 

15-річний український олімпієць сфотографувався з російським коментатором з «чорного списку» Мінкульта