У Міносвіти пояснили, як прийматимуть дітей до першого класу під час війни

Війна вплинула на всі сфери життя українців, у тому числі й на освітню. У Міносвіти повідомили, як зміняться правила прийому дітей до першого класу у 2022 році.

Отже при зарахуванні дитини до першого класу потрібно:

  • подати заяву одного з батьків,
  • копію свідоцтва про народження або документа, що засвідчує особу,
  • медичну довідку про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду.

Проте з цього правила є винятки. Дітей з довідкою внутрішньо переміщених осіб (ВПО), цього року зможуть зараховувати до перших класів шкіл на підставі заяви батьків і без наявності копії свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує її особу.

У МОН зазначають, що дітям, які в умовах воєнного стану були змушені змінити місце проживання, має гарантуватися організація освітнього процесу.

Якщо батьки не можуть надати в освітню установу свідоцтво про народження дитини, то директор школи має повідомити про це орган опіки, а той, у свою чергу, допомогти з оформлення документу.

Наголошується, що заклади освіти не повинні відмовляти батькам у прийомі документів дитини.

У Міносвіти також зазначають, що якщо кількість потенційних першокласників більша, ніж здатна прийняти освітня установа, орган, у сфері управління якого знаходиться школа, має запропонувати перелік закладів, які доступні та наближені до місця проживання сім'ї, а також сприяти зарахуванню до них дітей.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

У Львові з 26 квітня відкриється пів сотні дитячих садочків, облаштованих укриттями