У Мінську КДБ штурмувало квартиру ІТшника: програміст застрелив силовика і загинув сам (відео)
Скріншот

У столиці Білорусі — Мінську застрелили співробітника КДБ. Він був у групі силовиків, які зламали двері до квартири підозрюваних в тероризмі громадян. 

Усередині їх зустрів чоловік із рушницею і відкрив вогонь. Його теж убили. 

За інформацією ЗМІ, ним виявився працівник американської IT-компанії.

Як повідомляє пресслужба КДБ, група проводила відпрацювання квартир, де могли перебувати «особи, причетні до терористичної діяльності».

«В одній із квартир житлового будинку по співробітниках правоохоронних органів особливо небезпечним злочинцем із рушниці був відкритий вогонь на ураження, в результаті чого співробітник КДБ отримав смертельне поранення. У відповідь злочинець був знищений. Співробітник від отриманих ран помер», — йдеться у повідомленні.

Слідчий комітет порушив кримінальну справу про вбивство особи у зв'язку із здійсненням службової діяльності (ч. 2 ст. 139 КК). 

Незабаром після офіційного повідомлення КДБ в одному з телеграм-каналів, пов'язаних із силовиками, було опубліковано відео з події.

Силовики у цивільному і в балаклавах прийшли до квартири і вимагали відкрити двері, стукаючи по них кувалдою і погрожуючи зламати.

Почекавши деякий час, вони почали зламувати двері. Потім група увірвалася всередину. Ця зйомка велася одним із силовиків зовні, але всередині, як виявилося, мешканці також вели запис того, що відбувалося (можливо, запис потім вилучили силовики).

На записі видно дівчину і молодого чоловіка, який тримає рушницю, направляючи ствол до дверей.

Коли силовики увірвалися всередину, він відкрив по них вогонь.

Силовики відкрили вогонь у відповідь, зайшли в квартиру і стали відтягувати свого колегу, який вже стікав кров'ю.

В Мінську розпочали кримінальне провадження проти дівчини вбитого у Києві активіста Шишова