404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У містах Білорусі — недільні «дворові» акції протесту, є затримані
Tut.by

У Мінську та інших містах Білорусі тривають локальні недільні акції протесту. У білоруській столиці стали відомі імена перших затриманих.

Про це повідомляє Telegram-канал «Списки Затриманих». Автори зазначили імена перших трьох затриманих, яких силовики доставлено у Ленінське РУВС Мінська.

Крім білоруської столиці, де тривають акції в багатьох мікрорайонах і передмісті, протести також проходять у декількох білоруських містах — Бресті, Могильові, Гродно, Вітебську.

Напередодні в суботу подібні локальні акції протесту проходили також з самого ранку в Мінську, інших містах Білорусі. ЗМІ країни уточнюють, що таким чином активісти протестують протягом останнього місяця.

Як і кілька попередніх неділь, мобільний інтернет і метро в столиці працюють.

Волонтери повідомляють, що в СІЗО у Жодіно зараз «сидить» трохи більше 40 чоловік, багато з них там зустріли Новий рік.

Тим часом Лукашенко заявив в інтерв'ю телеканалу «Росія 1», що проект нової Конституції Білорусі може бути готовий до кінця 2021 року. Його долю люди вирішать на референдумі. Тихановська назвала це «маніпулятивним проектом», а також анонсувала, що найближчим часом її офіс представить пропозиції щодо проекту Конституції, які будуть відкриті до обговорення.

В Києві на Майдані утворили «ланцюг солідарності» з протестувальниками у Білорусі

Близько пів сотні активістів у Києві на Майдані Незалежності організували ланцюг солідарності з білорусами, які виходять на акції протесту в Мінську та інших білоруських містах.

Люди з біло-червоно-білими прапорами вишикувались у центрі української столиці вздовж вулиці Хрещатик з боку Головпоштамту, повідомляє Укрінформ.

Як розповів один з учасників акції, громадянин Білорусі Юрій Щучко, щонеділі у Києві проходять подібні акції солідарності, коли учасники йдуть маршем до посольства РБ в Україні. Проте, зважаючи на посилення українською владою карантинних обмежень, нині вирішили влаштувати саме «ланцюг солідарності».

Київ назвав «черговими інсинуаціями» заяви Лукашенка про «зброю з України»