Депутат Верховної Ради Артем Дмитрук не заявляв, що є народним депутатом України, коли перетинав кордон із Молдовою. Країна прийняла його як звичайного громадянина, який покинув територію, де йде війна.
Про це розповів міністр внутрішніх справ Молдови Адріан Ефрос в коментарі «Радіо Свобода».
Відповідаючи на запитання журналістів, як втікачеві вдалося проїхати транзитом через Молдову, Ефрос заявив, що існують міжнародні норми, які забезпечують вільне пересування громадян.
Він, зокрема, підкреслив, що особливо це стосується громадян України, які приїжджають із території, де йде війна.
«Відповідно до Женевської конвенції, ми зобов’язані надати їм безпечне місце. Він жодним чином не заявляв, що є членом українського парламенту. Він перетнув кордон як звичайний громадянин», — сказав глава молдовського МЗС.
Тому, за його словами, молдовська сторона виконала свої зобов’язання: в’їзд Дмитрука задокументували, після чого він залишив країну через міжнародний аеропорт Кишинева.
Що відомо про оголошення підозри Артему Дмитруку
Напередодні Дмитрук у своєму Telegram-каналі писав, що нібито за вказівкою президента Володимира Зеленського його намагаються заарештувати. За його словами, за місцем його проживання в Києві та Одесі мали відбуватися обшуки та його затримання.
Пізніше він опублікував повідомлення, де закликав «продовжувати ходити у свої храми, молитися за нашу країну, за гонителів, за ворогів», а також підтримувати настоятеля УПЦ МП митрополита Онуфрія.
25 серпня, Офіс генерального прокурора і Державне бюро розслідувань повідомили Дмитруку про підозру за напад на правоохоронця та військового і спробу викрасти зброю.
За даними слідства, в Одесі депутат разом із групою інших людей напав на правоохоронця, завдавши йому тілесних ушкоджень та намагаючись викрасти в нього зброю.
Крім того, іншого разу в Києві під час суперечки з військовим він побив його, через що потерпілий зазнав тілесних ушкоджень середньої тяжкості.
Дмитрука підозрюють відразу за кількома статтями Кримінального кодексу:
- ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 345 — умисне заподіяння групою осіб працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків;
- ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 262 — закінчений замах на викрадення вогнепальної зброї групою осіб;
- ч. 1 ст. 122 — умисне заподіяння середньої тяжкості тілесного ушкодження;
- ч. 1 ст. 296 — грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.