У морі в Індонезії знайшли рештки тіл та уламки літака Sriwajaya Air
Getty Images

На поверхні води неподалік від Джакарти були виявлені рештки тіл та особисті речі, які могли належати пасажирам літака авіакомпанії Sriwajaya Air, зв’язок з яким перервався у суботу.

Про це із посиланням на речника поліції Джакарти Юсрі Юнуса пише Сіньхуа.

«Зранку ми отримали два мішки для трупів: в одному були особисті речі пасажирів, а в іншому — рештки тіл», — сказав Юнус. 

Знайшли уламки літака авіарейсу Sriwijaya 182 після того, як гідроакустичне обладнання на військово-морському кораблі виявило сигнал від літака. Це сталося в місці останнього контакту пілотів до зникнення літака в суботу вдень. «Ми впевнені, що саме тут розбився літак», — заявив журналістам ВВС маршал Індонезії Хаді Тчахджанто.

Рятувальникам також вдалося виявити уламки та кабелі, які могли залишитися від літака. Як повідомляє Associated Press, в районі між островами Ланканг і Лакі, що входять в архіпелаг Серібу, на глибині 23 метрів знайдені уламки лайнера, фрагменти тіл і одягу загиблих пасажирів.

Слідчі також аналізують предмети, які, на їхню думку, є уламками літака, включаючи колесо та те, що, на їхню думку, може бути частиною фюзеляжу.

Окрім цього військові, які беруть участь у пошуковій операції з моря, вловили сигнал із маячка, що може вказувати на місце катастрофи. «Ми виявили сигнали у двох точках, це може бути чорна скринька — бортовий самописець», — сказав керівник пошуково-рятувального агентства Індонезії Багус Пурухіто.

Зараз більше 10 кораблів розгорнуто на місці падіння з водолазними флотом.

Серед цих уламків є й ті, на яких вказано реєстраційний номер літака, повідомляє агенція DPA з посиланням на командувача Збройними силами Індонезії Хаді Тьяджанто. «Ми отримали звіт від команди водолазів, у якому зазначено, що видимість у воді була гарною, що зробило можливим виявлення низки фрагментів літака», — повідомив Тьяджанто. Водолази знайшли залишки літака на глибині приблизно 23 метри.

Пошук зосереджений на зовнішньому кільці островів Лакі та Ланканг біля узбережжя Джакарти. Море в цьому місці має глибину приблизно від 20 до 23 метрів.

Передісторія

Як ми писали раніше, 9 січня пасажирський Boeing 737-500 авіакомпанії Sriwijaya Air втратив зв'язок з диспетчерами невдовзі після вильоту зі столиці Індонезії Джакарти. https://chas.news/news/v-indonezii-rozbivsya-litak-boeing-737

Згодом міністр транспорту Індонезії Буді Карія Сумаді підтвердив, що авіалайнер розбився в Яванському морі неподалік острова Лакі.

Досі не зрозуміло, що стало причиною аварії.

За словами Пурухіто, літак не надіслав сигнал лиха.

Літак вилітав внутрішнім рейсом із міста Понтіанак, столиці провінції Західний Калімантан, до Джакарти, коли він занурився в океан за кілька хвилин після зльоту в суботу вдень.

Практично відразу після вильоту з аеропорту «Боїнг» менш ніж за одну хвилину упав з висоти більше ніж три кілометри. На борту лайнера знаходилися 62 людини — 50 пасажирів, включаючи дітей, і 12 членів екіпажу. Даних про тих, хто вижив в результаті аварії, не надходило.

Boeing 737-500, що впав, експлуатувався 26 років, раніше в тому числі американськими авіакомпаніями. В день катастрофи він зробив два рейси, виліт третього був затриманий через погодні умови. Поломок у лайнера перед вильотом не виявили.

Вважається, що він впав більш ніж на 3000 метрів швидше, ніж за хвилину, повідомляє вебсайт відстеження польотів Flightradar24.com.

Рибалки в районі Тисячі островів, ланцюжка островів на північ від узбережжя Джакарти, повідомили, що чули вибух близько 14:30 у суботу.

Усі, хто знаходився на борту, були індонезійцями, кажуть чиновники.

Sriwijaya Air, заснована в 2003 році, є місцевою бюджетною авіакомпанією, яка здійснює польоти до Індонезії та інших напрямків Південно-Східної Азії.

Катастрофа є першим великим інцидентом авіакомпанії в Індонезії після катастрофи літака Boeing 737 Max Lion в 2018 році, в результаті якого загинули всі 189 пасажирів та екіпаж. Цей літак також занурився в Яванське море незабаром після зльоту з міжнародного аеропорту Сукарно-Хатта.

Трагедія українського літака над Тегераном: чому все не так, як намагається пояснити Іран