У МОЗ назвали різницю між бустерною і додатковою дозою COVID-вакцини

Міністерство охорони здоровʼя пояснило, що бустерна доза  проти коронавірусу потрібна для посилення її ефективності, а додаткова — для убезпечення хворих, яким дві дози можуть не дати належного захисту.

Про це «Укрінформу» заявив Віктор Ляшко, міністр охорони здоровʼя

«Бустерна доза — це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується. Додаткова доза — це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через тяжкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту», — пояснив міністр.

За словами міністра, оптимально ввести ревакцинальну дозу в період від 181 до 270-го дня після отримання останньої дози.

«Рекомендаціями НТГЕІ, ревакцинацію проводитимуть так: бустер м-РНК вакцинами Moderna та Pfizer на усі типи вакцини. Наприклад, якщо базова вакцинація у вас була зроблена CoronaVac або AstraZeneca, ревакцинальну дозу ви отримаєте мРНК вакциною», — зазначив Ляшко.

Отримання ревакцинальної дози передбачає видачу документів про вакцинацію, які будуть чинними 270 днів від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Натомість люди з низкою тяжких хвороб, в яких міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини, можуть отримати додаткову дозу вакцини через 28 днів після основного курсу щеплень незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Українці зможуть знову пройти повний курс вакцинації в 2022 році — головний санлікар