У МОЗ лякають поверненням до «жорсткого» карантину

Україна може повернутися до жорсткого карантину, який був навесні. Про це в інтерв’ю виданню Апостроф розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

На питання журналіста, чи існує така ймовірність, Ляшко відповів: «Не буду лукавити, існує». І додав, що «система охорони здоров’я наприкінці серпня — це вже не система охорони здоров’я у березні». Адже тепер точно відомо, до якіх навантажень  готова українська медична система.

Також Ляшко прокоментував ідею так званого «колективного імунітету», назвавши її «середньовіччям». За його словами, зараз ізолювати тільки людей з груп ризику неможливо і недоцільно. «Ми говоримо про вірусну інфекцію і формування колективного імунітету... Чому ж тоді в нас не сформувався колективний імунітет, наприклад, до кору», — каже Ляшко.

До речі, на вчорашньому засіданні Кабміну адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 жовтня 2020 року. У зв’язку з цим очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що Україна «опинилася в новій реальності, що диктує нові правила та необхідність суворо дотримуватися заходів безпеки». 

Крім того, Степанов зазначив, що в регіонах із «зеленим» рівнем епіднебезпеки будуть заборонені дискотеки, концерти, а також робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля. Хоча у випадку з концертами є виняток. Проте їх дозволять у закладах культури, для яких концертна діяльність протягом року була основним видом діяльності.

На тому ж засіданні уряду прийняли рішення з 29 серпня до 28 вересня включно заборонити іноземцям та особам без громадянства в’їзд в Україну. Але і тут є винятки. Заборона не стосується осіб, які:

  • прямують на територію України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд протягом двох діб; 
  • навчаються в Україні; 
  • проходять військову службу в ЗСУ; 
  • постійно проживають на території України та мають відповідну посвідку; 
  • визнані біженцями або особами, які потребують додаткового захисту; 
  • є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні та членів їхніх сімей або перебувають на запрошення МЗС України тощо.