У МОЗ розповіли, коли в Україні запровадять «паспорти вакцинації»
iStock

З 1 липня в Україні мають запрацювати «паспорти вакцинації». Робоча назва документа — COVID-сертифікат.

Про це повідомила пресслужба МОЗ, посилаючись на слова міністра охорони здоровя Максима Степанова.

«Вважаю, що нам це треба запускати всередині країни в максимально стислі терміни, якщо не в червні, то щоб із 1 липня він у нас на повну запрацював», — каже очільник відомства.

Сертифікат міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19.

У травні сім країн ЄС почнуть випробовувати «паспорти вакцинації» — ЗМІ

Інформацію вноситимуть через електронну систему охорони здоров'я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі «Дія».

Документ розробляють з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. Його мета — вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. 

До впровадження ковідних сертифікатів українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію за потреби пред'явлення його при перетині державного кордону.

«Як ви знаєте, у нас є проблема самолікування. Є велика кількість людей, про яких ми не знаємо — хворіли вони на COVID-19 чи ні. Якщо у них була легка форма хвороби, вони сиділи вдома, не ходили до лікаря і не робили тести.  Якщо буде внутрішній сертифікат, який даватиме відповідні переваги за наявності зроблених тестів, — це буде як додатковий стимул не займатися самолікуванням», підкреслив Степанов.

Chas News повідомляв, що Румунія надасть Україні та Молдові COVID-вакцину від коронавірусу. 

Країни G20 підтримають запровадження паспортів вакцинації — ЗМІ