У МОЗ замовляють дослідження про геїв за 10 млн грн (оновлено)
Pixabay

«Центр громадського здоров'я» Міністерства охорони здоров'я України оголосив конкурс на проведення дослідження, яке стосується геїв. На це виділяють понад 10 млн грн.

Інформація про це з’явилась на сайті Prozorro.

Повна назва заявки — «Послуги з організації та проведення біоповедінкового дослідження серед чоловіків, які мають сексуальні стосунки з чоловіками у 2021 році».

Очікувана вартість послуги — 10 млн 240 тис. 669 грн.

Оприлюднили заявку 1 лютого. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій — 5 березня, а початок аукціону призначено на 9 квітня.

Зазвичай біоповедінкові дослідження такого роду проводять задля епідеміологічного нагляду та розробки заходів контролю розповсюдження інфекційних захворювань, наприклад, ВІЛ/СНІД.

Оновлення від 16:00. У ЦГЗ повідомили, що дослідження профінансують не з бюджету України. Кошти на нього виділяє Центр контролю та профілактики захворювань США (СDC). Бюджет дослідження у 10 млн грн вже узгоджений із донором.

Центр громадського здоров’я планує провести біоповедінкове дослідження про ризики інфікування ВІЛ, гепатиту та сифілісу серед чоловіків, що мають секс із чоловіками.

Біоповедінкові дослідження є нормальною практикою в усіх країнах світу. Вони дають змогу епідеміологам зрозуміти:

  • як люди, що знаходяться в групі ризику до інфікування якоюсь хворобою, себе поводять;
  • як вірус або інфекція розповсюджується;
  • як зробити програми з профілактики ефективними та доступними.

Дослідження в Україні охопить 6900 людей із групи ризику у 16 містах України. Кожен із респондентів має пройти опитування та тести на ВІЛ, вірусні гепатити B і C та сифіліс.

Такі активності вимагають ретельної підготовки та навчання як регіональних координаторів, так і медичних працівників, які будуть проводити тестування респондентів. Тому такі масштабні біоповедінкові дослідження є досить дорогими.

Карантин в Україні продовжать до 30 квітня