404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
У «Нафтогазі» назвали звільнення Коболєва «юридичною маніпуляцією»
УНІАН

У НАК «Нафтогаз Україна» назвали «юридичною маніпуляцією» звільнення голови правління компанії Андрія Коболєва. У «Нафтогазі» кажуть, що подання щодо призначення або звільнення очільника правління належать до компетенції наглядової ради.

Про це повідомила пресслужба компанії у Facebook.   

«Звільнення Наглядової ради на дві доби заради прийняття рішення про звільнення Голови правління є наругою над засадничими принципами корпоративного управління державними підприємствами», — йдеться у повідомленні.

 

Прийняте Кабінетом Міністрів України рішення є юридичною маніпуляцією. Звільнення Наглядової ради на дві доби заради...

Posted by Група Нафтогаз on Wednesday, April 28, 2021

Згідно зі статутом компанії та законом «Про акціонерні товариства», подання пропозицій щодо призначення/звільнення голови правління та ухвалення відповідного рішення є компетенцією тільки наглядової ради.   

Збитки «Нафтогазу» у 2020 році склали 11,8 млрд грн — ЗМІ

Саме тому у «Нафтогазі» вважають рішення уряду поверненням до практики ручного управління державними підприємствами.

«Це чіткий сигнал інвесторам у цінні папери українських емітентів: умови роботи державних підприємств України є непередбачуваними та можуть бути змінені в залежності від політичної доцільності», — додали у НАК.

Нардеп від «Голосу» Інна Совсун підкреслила, що ручна заміна голови компанії загрожує співпраці України з МВФ. Її слова цитує пресслужба партії.

«Документ, яким приймали це рішення, виглядає щонайменше дивно. Як прописане розпорядження, яким звільнено Коболєва і призначено Вітренка? Кабінет міністрів вказує на незадовільні показники Нафтогазу за минулий рік. Після цього звільняє наглядову раду, після цього наново призначає наглядову раду, і так само звільняє Коболєва і призначає Вітренка», — наголосила вона.

На її думку, такі дії уряду порушують статут «Нафтогазу» та зобов’язання перед МВФ щодо забезпечення незалежності НАК.

«Уряд дуже неочікувано провів заміну керівника «Нафтогазу» — у той момент, коли розпочалося засідання Комітету енергетики, на якому розглядається кандидатура Германа Галущенка на посаду міністра енергетики, з’являється новина про те, що уряд звільнив Коболєва. Після цього з’явилися новини про те, що на його місце призначили Вітренка», —  говорить Совсун.

Трохи згодом у Facebook нардеп повідомила, що парламентський комітет енергетики підтримав призначення міністром віцепрезидента ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» Германа Галущенка.

 

Щойно комітет енергетики підтримав призначення міністром віцепрезидента ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія ...

Posted by Inna Sovsun on Wednesday, April 28, 2021

Chas News повідомляв, що Кабмін звільнив голову НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.  

У Кабміні пояснили, чому звільнили Коболєва з «Нафтогазу»