У Нацбанку очікують на два транші від Міжнародного валютного фонду
Pixabay

У Національному банку України очікують на два транші від Міжнародного валютного фонду. Проте ще невідомо, яку суму МВФ надасть Києву.

Про це очільник НБУ Кирило Шевченко розповів в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Головним припущенням нашого макропрогнозу залишається продовження співпраці з МВФ. З огляду на більш тривалий перебіг переговорів, ми можемо орієнтуватися на два транші», — зазначив він.

З поверненням до звичайного режиму роботи Верховна Рада ухвалить усі необхідні для продовження співпраці з МВФ закони, сподівається Шевченко.

«Наразі навіть у разі зниження обсягів (хоча я не готовий говорити про обсяги) немає нічого загрозливого. Ці кошти можуть бути заміщені розміщенням євробондів. Ми ж з вами знаємо, що МВФ — це передусім не про гроші, а про довіру до країни. Це потужний сигнал інвесторам», — підкреслив очільник центробанку.

За його словами, інституція не фінансуватиме дефіцит держбюджету в разі відсутності фінансування.

«Уже був минулий рік, коли було дуже багато спекуляцій на цю тему. Я можу лише знову процитувати улюблену статтю закону про НБУ №54: «Національний банк не фінансує дефіцит державного бюджету». Ні НБУ, ні я не плануємо відступати від цього пункту», — наголосив Шевченко.  

Chas News повідомляв, що МВФ виділить кошти бідним країнам для боротьби з пандемією COVID-19.

Напередодні У Мінфіні заявили про прогрес у перемовинах з МВФ. 

Валовий зовнішній борг України виріс на $4 млрд — НБУ