У Норвегії відмовилися вакцинувати громадян препаратом AstraZeneca
Getty Images

Норвегія відмовилася вакцинувати COVID-препаратом AstraZeneca своїх громадян через рідкісні, але серйозні побічні ефекти.

Про це повідомляє The Local, посилаючись на слова прем’єр-міністра країни Ерни Соберг.

Уряд також підтримав призупинення використання вакцини одноразової Johnson & Johnson. Однак її запропонують тим, хто хоче добровільно зробити щеплення саме цим препаратом.

«Уряд розглянув питання про те, чи можуть люди приймати вакцини добровільно. Уряд прийшов до висновку, що добровільно буде пропонуватися тільки вакцина Johnson & Johnson», — зазначила Солберг.

Вакцину виробництва AstraZeneca припинили використовувати через кілька днів після того, як комітет експертів ухвалив, що ця вакцину потрібно виключити зі стратегії Норвегії щодо вакцин.

З 11 березня Норвегія призупинила використання вакцини AstraZeneca через повідомлення про рідкісні серйозні побічні ефекти, такі як утворення тромбів. Повідомлялося про п'ять серйозних випадків, троє людей померли.

Водночас Норвегія передасть свої дози вакцини AstraZeneca іншим країнам.

За словами Солберг, країна оновить свою стратегію вакцинації, і люди у віці від 18 до 24 років будуть рухатися вперед у черзі. Тепер їм запропонкють зробити щеплення після вакцинації всіх людей старше 45 років.

Людям у віці від 40 до 44 років пропонуватимуть вакцини одночасно з особами у віці від 18 до 25 років. Люди у віці від 25 до 39 років будуть останньою групою, якій запропонують вакцину.

Норвегія також змінить пріоритети в розподілі вакцин, при цьому в райони з незмінно високим інфекційним тиском надходитимуть до 60% більше доз.

Прем'єр сказала, що нова стратегія дозволить Норвегії швидше скасовувати обмеження. Наразі Норвегія використовує лише вакцини виробництва Moderna та Pfizer/BioNTech.

У Норвегії підтвердили утворення тромбів після вакцинації AstraZeneca