У парламенті розказали про нові карантинні обмеження на час посилення карантину
Getty Images

Україна буде змушена запровадити нові обмеження для невакцинованих громадян у разі погіршення епідеміологічної ситуації.

Про це повідомив Михайло Радуцький, глава парламентського комітету з питань здоров'я нації, у Facebook.

Він заявив, що у випадку погіршення епідеміологічної ситуації працювати будуть школи, де вакциновано не менше 80% вчителів. За даними Радуцького, наразі щеплена лише половина педагогів від загальної кількості.

Про це йдеться також в оприлюдненій ним постанові, що набуває чинності 5 серпня 2021 року. 

«Забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти та проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти у разі відсутності у більш як 20 відсотків персоналу закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації», — йдеться у постанові.

Радуцький додав, що аналогічні обмеження потрібно запровадити для працівників громадського транспорту, підприємств харчування, комерційних або комунальних структур, співробітники яких безпосередньо контактують з населенням.

«Хворий водій маршрутки інфікує аж ніяк не менше людей, ніж вчитель», — написав Радуцький. 

Він вважає, що в країні достатньо вакцин для щеплення усіх бажаючих, а тому «кожен тепер вирішує сам — дозвілля і повноцінна робота або вимушені обмеження на час чергової хвилі коронавірусу».

«Але на позаминулому тижні ми отримали більше 2 млн вакцин, на минулому тижні більше 2,5 млн. Вакцинація відкрита для всіх бажаючих. Підприємствам пропонуємо подавати заявку, замовляти мобільну бригаду і вакцинувати співробітників просто на робочому місці», — підкреслив Радуцький.

В Україні повністю вакцинувалися від коронавірусу понад 2 млн людей