Народні депутати зареєстрували у парламенті постанову про відставку міністра енергетики Германа Галущенка через «системну корупцію». Незадовго до цього він посперечався з депутаткою Інною Совсун, сказавши, що та «поливає брудом» енергетику.
Про це повідомили народний депутат Ярослав Железняк і Інна Совсун.
10 грудня під час години запитань до уряду Совсун звернулася до Галущенка зі словами, що в енергетичному комітеті парламенту є листи від партнерів, які вимагають «уникнути маніпуляції» щодо того, що вони нібито підтримують добудову двох блоків Хмельницької АЕС.
За словами депутатки, такої підтримки серед партнерів немає. Однак Галущенко відповів, що Совсун «бігає по посольствах і поливає брудом нашу енергетику і нашу державу». Також він назвав тих, про кого нібито говорила депутатка, «клерками середньої ланки представництва Єврокомісії».
Депутатка каже, що слідкує за роботою Галущенка від дня його призначення, і, мовляв, наразі «накопичилося більш ніж достатньо приводів відправити його у відставку».
«Сьогоднішня ситуація — свідчення, що Галущенко більше не може навіть вдавати адекватність та професійну придатність. Тепер він просто кидається на людей, грубіянить і спалює мости з міжнародними партнерами», — сказала вона.
Железняк пояснив, що серед причин, через які його фракція вимагає відставки міністра енергетики «системна корупція, ігнорування викликів на засідання парламенту та комітетів/ ТСК, намагання протягнути корупційну схему «великого атомного будівництва»», а також втрата репутації серед партнерів й відверта брехня».
«Велике атомне будівництво»: що відомо
Міненерго та «Енергоатом» ініціювали низку масштабних енергетичних проєктів, як-от будівництво чотирьох нових атомних реакторів на ХАЕС, щоб компенсувати енергетичні потужності, втрачені через тимчасову окупацію Запорізької АЕС.
А також інші довгострокові атомні проєкти, як-от Чигиринську АЕС на Черкащині, де ще в радянські часи планували побудувати енергоблок.
Проти добудови двох нових енергоблоків виступали екозахисники, інші ж критики вказували на невчасність цих проєктів під час війни. В уряді наполягають на потребі розширення джерел електропостачання.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.