У вівторок, 3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у країні воєнний стан, повідомляє південнокорейське агентство Yonhap.
Звернення президента транслювали у прямому ефірі на телеканалі YTN.
Юн Сок Йоль заявив, що запровадити воєнний стан необхідно для захисту конституційного ладу країни — йому нібито загрожує опозиція, що «контролює парламент, симпатизує Північній Кореї і паралізує роботу уряду».
Видання пише, що Юн провів екстрену нараду у своєму офісі, після чого заявив про загрозу паралічу влади через спроби провести проти нього процедуру імпічменту.
«Вони (опозиція —) Прим. Ред. паралізували судову роботу, залякуючи суддів, притягаючи до відповідальності низку прокурорів. Вони паралізують виконавчу владу, намагаючись оголосити імпічмент міністру оборони», — зазначив Юн Сок Йоль.
Також він заявив про недоцільне скорочення парламентом бюджету на боротьбу з наркозлочинністю та підтримання громадської безпеки. Такі дії він назвав «явним антидержавним актом».
Президент не уточнив, які конкретно заходи вживатимуть у рамках воєнного стану.
Оновлення від 18:09
Біля будівлі парламенту зібралося близько сотні протестувальників, правоохоронці оточили вхід. Люди намагаються прорватися всередину, повідомляють місцеві медіа. Працівники законодавчого органу також блокують чорний вхід. Очевидці помітили на вулицях Сеулу військову техніку.
Відповідальним за воєнний стан призначили командувача південнокорейської армії Пака Ан Сю. Як пише агентство Yonhap, виходячи з указу військового командування на території країни:
- заборонили будь-яку політичну діяльність;
- призупинили роботу політичних партій;
- заборонили політичні акції.
Крім того, всі медіа та видавництва тепер перебувають під контролем держави. Лікарі, які беруть участь у страйку, мають повернутися на роботу протягом 48 годин. Порушникам воєнного стану загрожує арешт.
Згодом біля парламенту у столиці почалися сутички поліції та протестувальників.
Корейський мовник YTN, повідомив, що парламент Південної Кореї проголосував за скасування воєнного стану. «За» рішення виступили 190 депутатів зі 190, які брали участь у голосуванні. Одночасно військові штурмували будівлю асамблеї.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.