У п'яти областях України посилять карантин через спалах СОVID-19
Чернівецький промінь

Державна комісія України з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила посилити карантин в п'яти західних областях через зростання кількості інфікованих коронавірусом. Про це повідомив пресцентр Кабміну.

Чиновники повідомляють, що поширення СОVID-19 сталося у Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Житомирській та Чернівецькій областях.

За словами заступника міністра охорони здоров’я — головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, міністерство очікувало підвищення захворюваності наприкінці лютого.

Зазвичай в цей період щороку зростає число хворих на ГРВІ. Тож посилені карантинні заходи, які проводилися в січні, покликані були збити пік захворюваності

Ляшко уточнив, що завдяки цьому «вдалося втримати ситуацію» й медична система нині здатна витримати додаткове навантаження.

Він каже, що наразі ситуація «контрольована». МОЗ визначило лікарні, де за потреби розгорнуть додаткові ліжкомісця для хворих на СОVID-19 й забезпечать їх киснем.

Комісія вважає, що у всіх «інфікованих» областях нечітко дотримувалися карантинних обмежень, спільною проблемою є порушення роботи закладів. Тому «комісія прийняла рішення про посилення контролю за дотриманням карантинних обмежень, в тому числі й з боку керівництва ОДА», повідомили в уряді.

Комісія вирішила створити резервний фонд ліжкомісць, де за потреби оперативно розміщатимуть хворих на СОVID-19.

Згідно з останніми даними МОЗ, в Україні зафіксовано 1 287 141 випадок коронавірусної хвороби COVID-19, з них 24 852 — летальні.

В Україні з’явиться перший мобільний шпиталь для пацієнтів з COVID-19