У Раді пропонують позбавити відстрочки студентів-чоловіків з певного віку

У Парламенті зареєстрували проєкт закону, який передбачає скасування відстрочки від мобілізації для студенів-чоловіків з 30-річного віку.

Про це йдеться у проєкті №9672, який подали Федір Веніславський, Марʼяна Безугла та Ірина Констанкевич.

Згідно з ним, пропонують, щоб мобілізації не підлягали студенти вищих навчальних закладів, коледжів та професійно-технічних училищ, які за денною або дуальною формами здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий. Послідовність визначається законом України «Про освіту».

Але це стосуватиметься студентів, які розпочали навчання не пізніше 30-річного віку, а також докторантів, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. Зараз вони не підлягають мобілізації у будь-якому віці.

Також проєкт пропонує, аби мобілізації не підлягали чоловіки у віці до 60 років, які  є педагогічними працівниками закладів фахової передвищої освіти. Мета — збереження педагогічних працівників.

«З початком повномасштабної агресії зазначена правова норма опосередкованого уникнення призову на військову службу під час мобілізації використана значною кількістю військовозобов’язаних призовного віку, які вже здобули певний рівень освіти, і вступили у 2022, 2023 роках до закладів освіти для здобуття рівня освіти, який є рівним, а в більшості випадків є навіть нижчим за раніше отриманий освітній рівень», — йдеться у пояснювальній записці.

Лише за 2022 рік до закладів освіти зараховано на навчання 106 771 абітурієнтів-чоловіків призовного віку, які розпочали здобувати рівнозначний або нижче за здобутий раніше рівень освіти. У 2023 році до навчальних закладів вступили 74 059, хоча вступна кампанія триватиме до 30 листопада. 

Додають, що ухилення від призову таким чином негативно впливає на рівень національної безпеки і оборони, деморалізує морально-психологічний стан військовослужбовців, які воюють на фронті.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Міноборони змінило умови мобілізації обмежено придатних