У росії не видаватимуть цифрові паспорти через брак пластику і чіпів — ЗМІ

Мінцифри рф заморозили проєкт видачі цифрових паспортів через нестачу матеріалів та кризу на тлі війни проти України.

Про це пише російський Forbes з посиланням на джерела.

Проєкт з видачі паспортів у вигляді смарт-карток мав стартувати у Москві, Московській області і Татарстані з початку 2023 року. Але тепер зазначають, що невідомо, коли відновиться виробництво.

В рф виникли проблеми з імпортом чіпів для банківських карток, які в основному їх закуповували в Китаї та Кореї. У самій росії виробництвом чіпів займається тільки завод «Мікрон», але його потужностей не вистачить. Крім того, для виробництва карток у рф зараз замало пластику.

Також джерела видання в російському уряді стверджують, що через «спецоперацію в Україні» проєкт з видачі паспортів зараз «не в пріоритеті» як для населення, так і для влади через кризу. Ціна цифрового паспорта становила б 1 тис. рублів, тоді як паперовий коштує 300 рублів.

«Це викликало б великий резонанс у суспільстві: якщо жителі Москви могли б собі дозволити такі витрати, то в регіонах не стали б стільки платити з огляду на те, що практична користь від такого паспорта є неочевидною. Після початку спецоперації стало зрозуміло, що платити за цей паспорт майже ніхто не буде через кризу», — зазначив співрозмовник Forbes.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.