У росії засудили 15 полонених бійців батальйону «Айдар»

У російському Ростові-на-Дону суд виніс вирок 15 українським військовополоненим із батальйону «Айдар». Їм дали терміни від 15 до 21 року позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Про це повідомляє російське видання «Медіазона».

Росіяни звинуватили українських військових у нібито «участі у діяльності терористичної організації», «насильницькому захопленні влади» та «проходженні навчання в терористичних цілях».

Загалом у цій справі проходили 18 українців. Двох медикинь повернули в Україну у рамках обміну полоненими.

Жодного з військових не звинувачували у воєнних злочинах. Звинувачення проти всіх полонених побудували лише на тому, що вони служили в Айдарі.

До відповідальності притягнули навіть бойових медиків. У Росії це пояснили тим, що надання медичної допомоги військовослужбовцям «забезпечувало боєздатність підрозділу і його бойову готовність для виконання поставлених завдань».

Під час засідань суду українці розповідали про тортури під час слідства на території так званої «ДНР». У жовтні 2024 року засідання у справі повністю закрили від слухачів і преси, посилаючись на начебто «широкий резонанс» і «загрози учасникам процесу».

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Путіну довіряють все менше. Розвідка заявила про рекорд у рф за кількістю зрадників