У СБУ розповіли деталі стосовно затримання Чауса
УНІАН

У Службі безпеки України заявили, що співробітники СБУ не «викрадали» колишнього суддю Дніпровського районного суду м. Києва Миколу Чауса, а діяли в межах закону та своїх повноважень.

Про це повідомила пресслужба СБУ у Facebook.

«У своїх діях Служба безпеки України виходить з того, що згідно з Конституцією України життя людини є найвищою цінністю. І співробітники СБУ виконували свої посадові обов’язки в рамках розслідування відповідного кримінального провадження. Будь-які спроби представити суспільству інформацію в іншому ключі є звичайними маніпуляціями», — йдеться у повідомленні.

Він обіцяв повернутися. Як викрадений в Молдові екссуддя Чаус знайшовся, а потім знову пропав

В СБУ стверджують, що 30 липня на гарячу лінію служби звернулася особа, яка повідомила, що до однієї з селищних рад Вінницької області прибув чоловік, який представився Миколою Чаусом. Він нібито попросив викликати саме співробітників СБУ.

 

Служба безпеки України не «викрадала» колишнього суддю Дніпровського районного суду м. Києва Миколу Чауса, а діяла в...

Posted by Служба безпеки України on Saturday, July 31, 2021

Трохи згодом слідчі Служби безпеки отримали від Чауса дані, які свідчать про його викрадення, позбавлення волі та застосування до нього інших протизаконних дій. У зв’язку з відповідною заявою щодо пана Чауса «вжито заходів для забезпечення його безпеки».

«Зважаючи на його фізичний і моральний стан після тривалого позбавлення волі, наразі йому надається необхідна медична допомога. Про це окремо поінформовано дружину пана Чауса, слідчі СБУ знаходяться в постійному контакті з його родичами. Служба безпеки України вживає необхідних заходів для встановлення всіх обставин викрадення екссудді Чауса, позбавлення його волі та встановлення осіб, які це скоїли», підсумували у Службі безпеки.

Адвокат Чауса Олександр Вишневий зазначив у коментарі «Українській правді», що рідним Чауса лише повідомили в СБУ, що колишній суддя у них. Більше контактів із відомством у рідних Чауса не було.

Як НАБУ намагалося зупинити автівку СБУ з Чаусом (відео)