У семи країнах проводять перші у світі випробування ліків проти раку легень — ЗМІ

У семи країнах світу експерти випробовують новий ін’єкційний метод, який змушує організм виявляти та вбивати ракові клітини, а потім запобігає їх поверненню. Йдеться про лікування найпоширенішої форми раку легень — недрібноклітинної.

Про це пише The Guardian.

Вакцину BNT116, виготовлену ​​компанією BioNTech, уперше випробовують у 34 дослідницьких центрах у семи країнах: Великій Британії, США, Німеччині, Угорщині, Польщі, Іспанії та Туреччині. До випробовування долучилися 130 пацієнтів — від тих, хто на ранній стадії і до тих, у кого рецидив раку.

Вакцина використовує мРНК і працює так, що надає імунній системі онкомаркери клітин, заражених на недрібноклітинну форму раку легень, щоб націлити організм саме на них. Тобто вакцина має посилити імунну відповідь людини на рак, залишаючи здорові клітини недоторканими.

Першою людиною, що отримала вакцину у Великій Британії, став 67-річний Януш Рач з Лондона. У травні 2024 року йому діагностували рак легень, і він почав хіміотерапію та променеву терапію.

Цього тижня Рац отримав шість послідовних ін’єкцій з інтервалом у п’ять хвилин протягом 30 хвилин з різними ланцюгами РНК. Йому колотимуть вакцину щотижня шість тижнів поспіль, а потім кожні три тижні протягом 54 тижнів.

Англієць сподівається, що після завершення лікування він зможе повернутися до бігу та втілити мету життя — подолати Лондонський марафон.

У квітні на британських пацієнтах почали тестувати перший у світі персоналізований ін’єкційний препарат мРНК для лікування найнебезпечнішої форми раку шкіри меланоми.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В Україні зафіксували три випадки нового штаму коронавірусу FLiRT: що про нього відомо