Від ейфорії до смерті. У Швейцарії схвалили використання капсул для евтаназії

Капсула для добровільної евтаназії Sarco пройшла юридичну експертизу у Швейцарії і тепер може на законних підставах поширюватися та використовуватись у країні.

Про це виданню Swissinfo розповів доктор Філіп Нічке, розробник капсули та засновник компанії-виробника Exit International.

«Минулого року ми звернулися за консультацією щодо законності використання Sarco у Швейцарії для надання допомоги при суїциді. Було проведено юридичну експертизу, результат якої показав, що ми нічого не пропустили. Жодних проблем юридичного характеру немає. Ми дуже задоволені», — сказав кореспондентові Нічці.

Що відомо та як працює капсула Sarco

Sarco — надрукований на 3D-принтері пристрій, який Нічці винайшов у 2017 році.

Автор називає його капсулою для «Милосердної смерті майбутнього» і детально розповідає, як вона працює.

Людина лягає всередину капсули. Їй ставлять низку питань.

Після того, як людина відповідає на них вона може натиснути спеціальну кнопку всередині капсули.

Таким чином пристрій активується і заповнює внутрішній простір азотом, швидко знижуючи концентрацію кисню повітря з 21% до 1%.

«Людина почувається трохи дезорієнтованою і може відчути легку ейфорію, перш ніж знепритомніє. Все це займе близько 30 секунд. Смерть настає через гіпоксію та гіпокапнію, тобто, нестачу кисню та вуглекислого газу. Немає ні паніки, ні відчуття задухи», — розповідає Філіп Нічке.

Sarco — мобільний пристрій, його можна перемістити в будь-яке бажане місце на зразок поля з гарним виглядом.

Після смерті капсулу можна від'єднувати та використовувати як труну. Такий екземпляр і планують використати у Швейцарії — він буде готовий уже 2022 року.

В яких країнах дозволена евтаназія

Евтаназія законна в Іспанії, Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах, Канаді та Колумбії.

У Німеччині дозволено пасивну евтаназію — за згодою тяжкохворого пацієнта або його родичів може бути припинено підтримуючу терапію.

У Швейцарії дозволено суїцид з лікарською допомогою. 

Для цього використовують розчин пентобарбіталу натрію. Після прийому препарату людина засинає протягом двох — п'яти хвилин, потім впадає в глибоку кому, і незабаром настає смерть.

За 2020 рік у Швейцарії в такий спосіб пішли з життя близько 1300 людей.

Цифрові кладовища. Що відбувається з онлайн-акаунтами після смерті їхніх власників