У Силах оборони розповіли, скільки захисників було на Півдні на початок вторгнення

Станом на початок повномасштабного вторгнення на півдні України було близько 1,5 тис. захисників. 

Про це в інтерв’ю «Українській правді» розповів генерал-майор Андрій Соколов, який на початок вторгнення був командувачем управління військ «Південь».

«Угруповання «Південь» було засноване на ротаційній основі. Тобто одні люди приходили, потім вони замінювались іншими людьми. Якщо брати загальну чисельність бойових загальновійськових підрозділів, на момент вторгнення було десь 1,5 тисячі осіб. Зокрема, у 59-ій бригаді особовий склад приблизно нараховував 1300 людей. Чому так мало? Бо бригада перед цим вийшла із зони ООС, десь у грудні, і знаходилася на відновленні боєздатності. Процес відновлення ще не завершився, коли їх призначили у склад нашого угруповання», — розповів він.

За його словами, їх відправили на Олешківські піски на полігон. Укомплектованість цієї бригади була десь до 60%. Артилерія мала неповний склад, адже частина дивізіонів знаходилися на навчаннях на Київщині, а група інженерного забезпечення – — на навчанні в Кам'янець-Подільському.

Також близько 250 осіб у 137-у батальйоні морської піхоти, який був укомплектований теж на половину. І з цих 250 людей деякі — строковики, які вели стабілізаційні дії на межі з Кримом.

«Що таке стабілізаційні дії? Вони були розтягнуті десь на ділянці до 200 кілометрів спостережними постами вздовж усієї межі та спостерігали за діями противника, щоб не було якогось незаконного перетину. І тільки невелика частина з них — це десь один взвод — перебувала в опорному пункті безпосередньо перед мостом Чонгар. Десь ще до взводу було біля КПВВ «Каланчак», там теж був опорний пункт. І ще один взводний опорний пункт біля села Каїри — це Чаплинський КПВВ, навпроти заводу «Титан». Фактично три опорні пункти — от хто зустрічав у перший день противника», — пояснив Соколов.

Але і такої кількості бійців було недостатньо навіть для ведення стабілізаційної операції.

Водночас сил на Мелітопольському напрямку взагалі не було.

«Я туди відправив свій резерв, танкову роту, щоб хоч якось його прикрити. Перекинув в район десь за тиждень до вторгнення, розуміючи, що той напрямок взагалі ніким не прикритий...Сил не вистачало, треба було і в зоні ООС тримати війська, і Київ прикрити, і північ прикрити, Слобожанщину, Харківський напрямок. Я вважаю, що саме через це не вистачало сил. Я доповідав, як у нас встановлено, на командувача Об'єднаних сил», — розповів Соколов.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Воєнний стан та стан війни: пояснюємо різницю