У Словаччині антиукраїнська партія Smer-SD знайшла партнерів для урядової коаліції
Diana Michaličová/Aktuality.sk

11 жовтня колишній прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо і лідер партії Smer-SD, який обіцяв зупинити військову допомогу Україні, підписав меморандум про формування коаліції з партією «Голос» і проросійською Словацькою національною партією (СНП).

Про це повідомило словацьке видання Aktuality.

За результатами виборів Smer-SD отримала 42 місця у парламенті, а її союзник вкрай права партія СНП — 10. «Голос» здобув 27 мандатів і від рішення цієї політичної сили залежало, яка буде сформована коаліція у країні — консервативна чи ліберальна.

Петер Пеллегріні («Голосу»), Роберт Фіцо (Smer-SD) та Андрей Данко (СНП)

У рамках коаліційної угоди Smer-SD обере прем’єр-міністра та шістьох інших міністрів. Імовірно, уряд очолить Фіцо — вже вчетверте за останні 20 років.

«Голос» отримає пост спікера парламенту, яким скоріше за все стане лідер партії Петер Пеллегріні, та сім міністерських посад в уряді, а Словацька національна партія — три міністерських крісла.

Ця угода означає, що проєвпропейська партія «Прогресивна Словаччина», яка посіла друге місце на виборах з 18% голосів, у підсумку опиниться в опозиції.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Технічний уряд Словаччини припинив надання військової допомоги Україні — Politico