У США існує законспірована армія для боротьби з тероризмом та кіберзагрозами — Newsweek
Getty Images

Сполучені Штати Америки за останні десять років створили таємні війська чисельністю близько 60 тис. чоловік. Вони підпорядковуються міністерству оборони, а їхнім завданням є боротьба з тероризмом, кіберзагрозам та протистояння таким державам, як Росія та Китай.

Про це написав американський журнал Newsweek за результатами дворічного розслідування. Висновки редакція зробила за результатами бесід з учасниками програми та особами, які приймають рішення в оборонній сфері США.

Видання повідомляє, що в цих військах служать як військовослужбовці, так і оперативники під цивільним прикриттям — працівників комерційних підприємств або консалтингових фірм.

Близько половини складають члени бойових підрозділів, що займаються таємними операціями в різних частинах світу. Інша значна частина цієї законспірованої армії — фахівці з розвідки і контррозвідки, що часто працюють за кордоном.

Також в таємних військах США є групи, що займаються кібербезпекою, пише видання.

Головним завданням цих сил є боротьба з тероризмом. Проте, за даними журналістів, Пентагон також значну увагу приділяє протистоянню у конкуренції з Росією та Китаєм.

Окрему увагу приділяють кіберпостору. Фахівці ведуть пошуки цінних цілей, збирають інформацію, проводять кампанії по впливу у соціальних мережах.

До програми залучено близько 130 приватних компаній, десятки маловідомих і таємних урядових організацій.

На проєкт, за даними розслідувачів, витрачають понад $900 млн на рік.

Тижневик зазначає, що тенденція до масштабного зростання таємних сил йде врозріз із законами США, Женевськими конвенціями та підзвітністю військових.