У Пентагоні та профільних колах у США нібито наростає стурбованість загрозою дефіциту ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони, які почали витрачатися швидше, аніж встигають виготовляти нові.
Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal.
Через російсько-українську війну, конфлікт на Близькому Сході та місію захисту суден у Червоному морі від хуситів запаси ракет-перехоплювачів США стрімко зменшуються. У Пентагоні занепокоєні, що склади порожніють швидше, ніж виробляються нові ракети, що може створити значні проблеми у разі виникнення конфлікту в Тихоокеанському регіоні.
Хоча велика частина ресурсів ППО спрямована на підтримку України, у статті наголошують на інтенсивному використанні перехоплювачів на Близькому Сході. Відомо, що з жовтня 2023 року, коли ХАМАС здійснив напад на Ізраїль, було використано понад сотню стандартних ракет.
Офіційно Пентагон не розкриває обсяги запасів, щоб запобігти використанню цієї інформації противниками. Однак виробництво ракет наростити складно — компанії оборонної промисловості неохоче інвестують у нові потужності без гарантії довгострокових замовлень.
У травні міністр ВМС США Карлос Дель Торо закликав оборонну промисловість збільшити виробництво ракет, оскільки попит на них на Близькому Сході надзвичайно високий. Зараз виробник RTX може виготовляти лише кілька сотень ракет на рік, і на ці обсяги претендує не лише Пентагон, а й союзники США.
«Це дійсно дуже дорогі боєприпаси, і їх вистрілюють по хуситському «сміттю». І щоб замінити кожну витрачену ракету, треба довгі місяці і багато грошей», — прокоментував неназваний посадовець з Конгресу.
Від початку війни в Україні низка європейських країн, особливо на «східному фланзі» НАТО, також почали активно зміцнювати свої системи ППО.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.