У США жінка-трансгендер вперше отримала звання адмірала

63-річна Рейчел Левін, помічник міністра охорони здоровʼя США склала присягу як адмірал Офіцерського корпусу служби громадської охорони здоровʼя США і стала першим трансгендером-адміралом у країні.

Також вона тепер найбільш високопоставлений трансгендерний чиновник у США.

Про призначення повідомило Міністерство охорони здоровʼя і соціальних служб США, а деталі пише газета The Washington Post.

«Я роблю це через свою відданість службі... [і] з великою повагою і пошаною до уніформи, яку я буду носити», — сказала Левін.

Імʼя Рейчел при народженні — Річард. У 2011 році вона здійснила трансгендерний перехід з чоловіка в жінку, у 2013 році вона і її дружина Марта Післі Левін розлучилися після 25 років шлюбу. У пари залишилось двоє дітей.

Представники адміністрації президента США Джо Байдена підкреслили важливість підвищення Левін до адмірала — це свідчить про прихильність Байдена різноманіттю.

«Історичне призначення адмірала Левін першим відкрито трансгендерним чотиризірковим офіцером — це гігантський крок вперед до рівності нації», — сказав у своїй заяві  Ксавʼє Бесерра, секретар Міністерства охорони здоровʼя і соціальних служб США.

13 лютого 2021 року президент США Джо Байден офіційно призначив Рейчел Левін помічником міністра охорони здоровʼя.

Консервативні політики неодноразово заявляли, що її призначення — це політичний жест Байдена.

Також Джо Байден 25 січня 2021 року скасував указ свого попередника Дональда Трампа, який суттєво обмежував можливість трансгендерів служити в армії.

Раніше Chas News повідомляв, що шкільна рада Вірджинії заплатить колишньому учню-трансгендеру $1,3 млн через дискримінацію.

Євангельсько-лютеранська церква США призначила першого єпископа-трансгендера